RSS
środa, 21 października 2009
Oto nadchodzą... warsztaty ogólnopolskie

Instruktorzy stołecznego inspektoratu zapraszają na ogólnopolskie warsztaty instruktorskie HSR - to pewnie wiecie, a jak nie wiecie, to Wam Daniela szczegóły wyśle wkrótce mailem.

Przygotowania zaczęliśmy na początku roku na spotkaniu, gdzie jeszcze z Gosią Nowosad, powierzyliśmy organizację tego przedsięwzięcia Piotrowi Skowrońskiemu z zespołem. Szykuje się wspaniała impreza, szczegóły na stronie warsztatów:

www.inspektorat.zhp.info/15lathsr

Już w najbliższy wtorek idziemy z Merlinem do hotelu Harctur, w którym odbywają się warsztaty, aby obejrzeć pomieszczenia i dograć wszystkie szczegóły. Ciągle też zabiegamy o dofinansowanie do imprezy ze środków 1% Głównej Kwatery ZHP. Ale nie bójcie się - czy je dostaniemy czy nie i tak będzie to doskonała impreza:)

Kuba Sieczko

16:29, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
Kaufland, Kauflandem, Kauflandy, Kauflandami...

Ogólnopolska akcja i pierwsza taka współpraca ZHP i HSR z Fundacją "Podaruj Dzieciom Słońce". Pewnie każdy z Was już o tym słyszał, ale może jeszcze kilka słów więcej...

W całej Polsce realizujemy akcję nauczania pierwszej pomocy w supermarketach sieci Kaufland. Dwu-trzyosobowe zespoły ratowników ZHP prowadzą szkolenia dla dzieci z zakresu RKO, pozorowania ran, zawartości apteczki. Akcja przebiega sprawnie - włączyło się w nią większość inspektoratów chorągwianych, tam gdzie ich nie ma znajdujemy inne osoby prowadzące szkolenia. Ciągle jeszcze można pomóc i zgłosić się do akcji - do obstawienia został nam weekend 7-8 listopada. W zamian za przeprowadzone szkolenia Fundacja "Podaruj Dzieciom Słońce" przekażała nam niemałe środki na zakup sprzętu ratowniczego, który przekażemy środowiskom realizującym akcję.

Akcję koordynuje osobiście ja. Wczoraj odebrane telefony, maile i rozmowy na gg w tej sprawie odbyłem z: Kasią Kaczmarek, Agatą Bryk, Tomaszem Sikorą, Elizą Perzyną, Darią Galant, Katarzyną Chmurą i Krzysztofem Igielskim. O, a dzisiaj dzwoniła Asia Maternik. Napisała za to Marzanna Orłowska. Jest co robić:)

Kuba Sieczko

P.S.Chwilę po umieszczeniu tego wpisu do autora na gg odezwał się Tomasz Sikora. No nie zgadnieciew jakiej sprawie:)

16:18, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
O co chodzi?

Dzień dobry!

Żyjemy w XXI wieku, które daje nam możliwości komunikowania się ze sobą, zupełnie niewyobrażalne dla pokolenia naszych babć i dziadków. Co więcej - nie wyobrażał sobie pewnie takich rzeczy nawet Rafał Klepacz, gdy zakładał Harcerską Szkołę Ratownictwa. Jego następczyni, Kasia Krawczyk, opowiadała mi kiedyś jak Rafał osobiście pisał, drukował i wysyłał pocztą biuletyny dla instruktorów HSR z informacją o aktualnych działaniach szefostwa. Ale to było ponad 10 lat temu. Dziś mamy rok 2009.

Szefostwo HSR pracuje. O tak, na prawdę mamy co robić. I robimy. Chcielibyśmy, żebyście Wy - instruktorzy HSR, ratownicy ZHP i inni zainteresowani wiedzieli czym się zajmujemy. Stąd pomysł utworzenia tego bloga, z resztą nie nasz, a jednego z instruktorów HSR. Na ostatnich warsztatach regionalnych HSR Michał Skoczyński zaproponował, aby szefostwo pisało takiego bloga, co pozwoli wszystkim zainteresowanym śledzić naszą pracę na bieżąco.

Zapraszamy więc do lektury.

Kuba Sieczko & ekipa

16:08, szefostwohsr
Link Komentarze (1) »