RSS
poniedziałek, 16 listopada 2009
XII Zawody - konkurs

Rudy skoordynował i napisał. Ogłaszamy.

Szczegóły tutaj: http://hsr.zhp.pl/index.php?do=news&navi=0100,0008&id=9996

Kuba Sieczko

12:28, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 listopada 2009
36. Zjazd ZHP

Zapraszamy instruktorów HSR do udziału w zabezpieczeniu medycznym 36. Zjazdu ZHP, który odbędzie się w dniach 3-6 grudnia w Warszawie. Szukamy trzech osób. Osobom zabezpieczającym zjazd organizatorzy zapewniają zwrot kosztów podróży, wyżywienie i nocleg. Zgłoszenia wysyłać należy do 20 listopada na adres jakub.sieczko(at)zhp.net.pl.

Kuba Sieczko

21:52, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009
HSR w Radiu EURO

2 miesiące temu z Ligią i Merlinem byliśmy w Radiu EURO. Posłuchajcie audycji:

17:05, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 listopada 2009
Elvis jest z nami!

Po raz pierwszy w historii HSR pracował będzie (za pieniądze) instruktor, który będzie wspierał organizacyjnie szefostwo HSR. Tą osobą będzie Robert Rybiński, czyli "Elvis" - obecnie sekretarz inspektoratu stołecznego. Elvis pracował będzie 3 razy w tygodniu po 6 godzin i zajmował się będzie wspieraniem szefostwa w bieżącym działaniu Szkoły. Po wczorajszym spotkaniu z zastępcą naczelnika ZHP hm. Krzysztofem Budzińskim możemy informację potwierdzić oficjalnie - Elvis pracę zaczyna już w najbliższy poniedziałek!

Kuba Sieczko

12:30, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
Kauflandy

Akcja Kauflandy dobiega końca. Łączna liczba szkoleń, zgodnie z ustaleniami z Fundacją Polsat, to 120. Ostatnie kilkadziesiąt odbędzie się w ten weekend. Nowe środowiska, które włączyły się w akcję na ostatni weekend to m.in. środowisko lubuskie i kujawsko-pomorskie. Robert Latacz dogaduje ostatnie szczegóły dotyczące zakupów za wypracowane środki.

Na zdjęciu instruktorka HSR z Poznania, Marysia Żarnecka, szkoli w Kościanie.

Kuba Sieczko, Ania Mazurczak

12:04, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
Polska w jesień

Jeszcze tylko wydrukujemy ankiety i odbierzemy projektor z GK i już za parę godzin, miejmy nadzieję tym oto luksusowym autem typu Nexia (które to towarzyszyło HSR np. na zlocie w Kielcach, ale którego akumulator ładuje się właśnie w kuchni szefa) w składzie Indyk, Sieczko, Ania ruszamy do Lublina na warsztaty regionalne nr 3. Za nami Wrocław i Łódź, przed nami Toruń, za dwa tygodnie Warszawa i warsztaty ogólnopolskie - podsumowując jesienne wyjazdy- we wrześniu były jeszcze zawody w Poznaniu - objechaliśmy kawał Polski. A licząc warsztaty regionalne, warsztaty ogólnopolskie, dwa kursy instruktorskie, warsztaty szefów inspektoratów, Watrę, zlot drużynowych i zawody to w roku 2009 zaangażowaliśmy się w aż 11 przedsięwzięć! Ta liczba raczej mnie przeraziła, niż ucieszyła - właściwie raz w miesiącu skupiamy się na jakimś wydarzeniu, które wspólnym wysiłkiem z instruktorami HSR organizujemy, nie wiem kiedy znajdujemy czas na inne sprawy?!

Ania Mazurczak

11:43, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
Hotel **

Warsztaty instruktorskie raz jeszcze... Odbyliśmy we wtorek wraz z ekipą stołecznego inspektoratu wizytę w hotelu HARCTUR, odbejrzeliśmy salę bankietową, pomieszczenia do prowadzenia zajęć i pokoje hotelowe. Spełniają one nasze wymagania, choć standard jest nieco niższy niż podczas ostatnich warsztatów w Chorzowie.

Uzgadniamy też szczegóły cateringu na sobotni wieczór (przypominam - impreza na 15-lecie). I wiadomość z ostatniej chwili: podczas sobotniego wieczoru będzie grał dla nas zespół. Mikołaj Łaski ma z zespołem dogadać szczegóły repertuaru (jeśli macie jakieś szczególne życzenia w tym zakresie - piszczcie do Mikołaja). Wczoraj też z GK wysłaliśmy zaproszenia do niektórych byłych, i obecnych a szczególnie zasłużonych, instruktorów HSR, a także do przyjaciół z Rady Programowej HSR i innych instytucji wspierających Szkołę. Liczymy na Wasze przybycie!

Kuba Sieczko

10:16, szefostwohsr
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 02 listopada 2009
Poszukiwany, poszukiwana - internetowy system rejestracji kursów.

Witajcie,

szefostwo HSR potrzebuje pomocy jednej osoby. Może to być instruktor HSR, ratownik ZHP, czy po prostu przyjaciel. Zgodnie z duchem czasu chcemy bowiem stworzyć internetowy system rejestracji kursów wraz z kalendarzem - coś na kształt systemu CMS Europejskiej Rady Resuscytacji:

http://courses.erc.edu/

https://www.erc.edu/index.php/agenda/en/

Co miałby zawierać taki system?

  1. Bazę instruktorów HSR wraz z klasami instruktorskimi.
  2. Możliwość zgłoszenia wniosku o rejestrację kursu drogą elektroniczną.
  3. Możliwość zatwierdzania elektronicznego kursów przez instruktora sekretariatu HSR ds. kursów
  4. Możliwość wprowadzenia kursantów do systemu
  5. Możliwość wpisywania wyników zaliczeń egzaminów i całego kursu przez szefów szkolenia
  6. Generowanie dyplomów i automatyczne nadawanie ich numerów.
  7. Generowanie danych na temat przeprowadzonych przez instruktora HSR szkoleń w danym okresie

Jeśli chcesz i możesz pomóc - pisz na jakub.sieczko@zhp.net.pl. To dla Ciebie możliwość wsparcia nowoczesnych rozwiązań w jednej z największych polskich organizacji ratowniczych i specjalności harcerskich - bardzo ułatwi pracę ponad 100 instruktorom HSR i tysiącom ratowników ZHP.

Zachęcam!

Kuba Sieczko

22:00, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 października 2009
Zlot ZHP w Krakowie

Pełną parą ruszyły przygotowania do Zlotu ZHP w Krakowie – organizujemy jedno z 6 głównych gniazd programowych, „Razem po zdrowie”. Tego ambitnego zadania podjął się ze mną Merlin i dzisiaj wysyłamy wszystkim instruktorom HSR maila z propozycją pomocy w tworzeniu naszego miejsca programowego. Swoją pomoc zadeklarowała już Kasia Krawczyk i Gosia Nowosad. Werbujemy nie tylko instruktorów HSR ale i znajomych, i znajomych tych znajomych co nawet nigdy nie słyszeli o HSR - nie tylko do prowadzenia zajęć ale i organizacji wieczorów, zapraszania gości, pozyskiwania środków, spraw organizacyjnych, współpracy z innymi organizacjami, promocji – każdy może znaleźć coś dla siebie. Duże wyzwanie…

Sprawdzajcie pocztę i zgłaszajcie się na razempozdrowie@gmail.com!

Ania Mazurczak

10:49, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 października 2009
Zimowy SAS

Już o nim myślimy! W zasadzie to myślimy o nim od maja, kiedy to Gosia Nowosad zaproponowała, że chciałaby zająć się jego organizacją. Wesprzeć obiecała ją Asia Maternik, instruktorka z klasą A, stworzył nam się w ten sposób wspaniały żeński zespół instruktorski:)

Czy SAS zorganizują właśnie Asia z Gosią? I gdzie się odbędzie? Na te pytania nie mamy jeszcze 100% odpowiedzi, możecie jednak spokojnie przekazywać swoim brązowym, żeby zdobywali status IP. SAS bowiem zbliża się krokami, może na razie jeszcze nie wielkimi, ale zawsze to jakieś kroki.

Kuba Sieczko

16:32, szefostwohsr
Link Komentarze (1) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6