RSS
niedziela, 03 stycznia 2010
Zmiany, SAS, Szczecin, Kauflandy

Witajcie,

stworzyliśmy harmonogram prac nad zmianami w programach kursów i doktrynie HSR. Do końca lutego powstaną projekty będące efektem warsztatów regionalnych HSR. Potem przedstawimy je Wam do konsultacji, następnie stworzymy ostateczną wersję. Potem kilka kursów pilotażowych. Jak widzicie musi to zająć trochę czasu i sądzimy, że realnym terminem zmian jest maj 2010.

Przygotowania do SASu trwają, wystąpiliśmy do Fundacji Zdrowia Publicznego o dofinansowanie na odbywający się ramach kursu instruktorskiego kurs BLS/AED. Czekamy na odpowiedź. Przypominamy, że wszystkie informacje o SASie znaleźć można na stronie http://www.pryzmat24.net

Kolejna dobra informacja dotycząca inspektoratów (to chyba te AED...) - szykują się zmiany w Chorągwi Zachodniopomorskiej. Spotkałem się z przedstawicielką inspektoratu, rozmawiałem również telefonicznie. Wygląda na to, że młody skład instruktorski przejmie wkrótce zachodniopomorski Inspektorat we władanie.

Jeśli chodzi o współpracę z PDS - całe zamówienie jak i wszystkie faktury i druki zwrotu kosztów przejazdu przekazaliśmy Głównej Kwaterze do realizacji ponad 3 tygodnie temu.

Kuba Sieczko

 

16:03, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 grudnia 2009
Kilka wiadomości

1. Reprezentujący szefostwo HSR Robert Latacz rozmawiał z zastępcą komendanta Chorągwi Łódzkiej na temat reaktywowania działalności inspektoratu ratowniczego w Chorągwi. W najbliższym czasie ma odbyć się spotkanie środowiska ratowniczego Chorągwi z udziałem przedstawicieli szefostwa HSR i Komendy Chorągwi.

2. Inspektorat ma również powstać w Chorągwi Opolskiej. Na mianowanie rozkazem na szefa inspektoratu czeka Maciej Stańczak.

3. Tenże Maciej Stańczak, tym razem jako przedstawiciel szefostwa HSR, przekazał środowisku Chorągwi Stołecznej informację o zwycięstwie w konkursie na organizatora Zawodów 2010. Zgłosiliśmy swoje uwagi do oferty, Rudy wkrótce przekaże je Marcinowi.

4. Ratownicy! Instruktorzy! Dołączajcie do grupy HSR na facebooku! Można to zrobić tutaj: http://www.facebook.com/#/group.php?v=wall&ref=ts&gid=198500805558

Kuba Sieczko

Moskva Belorusskaja
12:27, szefostwohsr
Link Komentarze (4) »
czwartek, 10 grudnia 2009
Spotkanie z zastępcą naczelnika

W dniu dzisiejszym spotkałem się z zastępcą naczelnika ZHP hm. Krzysztofem Budzińskim. Podczas spotkania rozmawialiśmy m.in.:

- o minionym zjeździe ZHP i służbie medycznej na nim
- o 15-leciu HSR, które świętowaliśmy w dniach 20-22.11
- o zimowym kursie instruktorskim - przedstawiłem Naczelnikowi Gosię Nowosad jako komendantkę kursu
- o bieżących sprawach związanych z funkcjonowaniem HSR, w tym o pozyskiwaniu środków

Jest 21:45, GK świeci pustkami, tylko z-ca naczelnika i szef HSR siedzą w swoich pokojach i pracują. Pamiętajcie o tym, kto tu pracuje najciężej! :)

Kuba Sieczko

21:52, szefostwohsr
Link Komentarze (2) »
Byliśmy na Zjeździe

W mioniony weekend przedstawiciele HSR byli obecni na zjeździe ZHP. Byli tam Jakub Sieczko, Anna Mazurczak, Kasia Krawczyk oraz  kilkoro innych instruktorów HSR - w tym delegatów. Obserwowaliśmy więc z bliska obrady najwyższego ciała w naszym Związku.

Kuba Sieczko

20:53, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 grudnia 2009
Opis doktryny

Być może niepokoi Was, iż jeszcze nie dotarł do Waszych konsultacji jeszcze opis dotryny. Spokojnie - jest już gotowy, wysłaliśmy go tylko do konsultacji językowej. Natura bowiem wyposażyła Kubiaka w wiele talentów (co widac gołym okiem), tych językowych jednak mu nieco poskąpiła. Ligia Basińska przeczyta więc opis, poprawi językowo i w ciągu kilku dni możecie się go spodziewać na Waszych skrzynkach pocztowych.

Kuba Sieczko

18:38, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 grudnia 2009
Trwa dyskusja o IP.

Indyk na forum instruktorskim HSR rozpoczął dyskusję o wadach i zaletah systemu IP po roku jego funkcjonowania. Zapraszamy więc do dyskusji, a tych instruktorów HSR, którzy jeszcze nie mają dostępu do forum prosimy o wysłanie swojego loginu z forum.zhp.pl na adres jakub.sieczko(at)zhp.net.pl. Ci instuktorzy, ktorzy nick do tej pory podali, zobaczą forum instruktorskie HSR po zalogowaniu się na forum ZHP.

Kuba Sieczko

23:26, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 listopada 2009
Spotkanie z szefami HGR

Podczas ostatnich warsztatów instruktorskich HSR wraz z Maćkiem Stańczakiem, koordynatorem HGR w ZHP, spotkaliśmy się z szefami Harcerskich Grup Ratowniczych. Rozmawialiśmy o bieżących potrzebach i pracach grup oraz o tym jak szefostwo HSR mogłoby wspomóc działalność HGRów. Na grudzień planowana jest weryfikacja grup.

Sebastian Jeziorski z HGR "Starówka" przedstawił również koncepcję Ogólnopolskich Manewrów Harcerskich Grup Ratowniczych, podjął się też ich organizacji. Manewry prawdopodobnie odbędą się w terminie 9-11 kwietnia 2010.

Kuba Sieczko

20:01, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 listopada 2009
Dr Baumberg pisze na 15-lecie

Z okazji 15-lecia HSR otrzymaliśmy wiadomość od dr Ignacego Baumberga - członka Rady Programowej HSR, wieloletniego koordynatora medycznego PSP, lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego:

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję za zaproszenie, niestety nie będę mógł wziąć udziału w tym miłym spotkaniu. W tym samym terminie mam zaplanowane szkolenie dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. W przekonaniu, że zrozumiecie Państwo sytuację i wybaczycie mi nieobecność niniejszym składam Wam serdeczne gratulacje i życzenia znakomitej zabawy. W pełni bowiem zasłużyliście na radosne podsumowanie kolejnego etapu Waszego wielkiego dzieła.

Z poważniem

Ignacy Baumberg

12:56, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 listopada 2009
Mamy 30 AED w HSR

Trzydzieści treningowych AED spoczęło dziś w gościnnych murach Głównej Kwatery ZHP. To prezent od fundacji WOŚP, który otrzymaliśmy na działania związane z HSR. Zdecydowaliśmy się przekazać większość urządzeń prężnie działającym inspektoratom chorągwianym. Oto one:

Ch. Dolnośląska - szef Tomek Sikora
Ch. Kielecka - szef Kasia Klepacz
Ch. Krakowska - szef Marta Pękacka
Ch. Kujawsko-Pomorska - szef Aleksandra Berdzińska
Ch. Lubelska - szef Agnieszka Różecka
Ch. Mazowiecka - szef Kasia Kaczmarek
Ch. Stołeczna - szef Piotr Skowroński
Ch. Śląska - szef Krzysztof Cogiel
Ch. Wielkopolska - szef Joanna Maternik

Pozostałe chorągwiane inspektoraty ratownicze, jeśli chcą otrzymać treningowe AED, prosimy o kontakt z szefem HSR.

Treningowe urządzenia AED udostępniane będą nieodpłatnie wszelkim harcerskim środowiskom ratowniczym (nie tylko z w/w chorągwi) na działania związane ze szkoleniem w HSR (kursy, warsztaty, zawody). W tym celu należy kontaktować się z w/w szefami inspektoratów bądź z kwatermistrzem HSR - Jaromirem Jabłońskim.

Za nieocenioną pomoc w przekazaniu urządzeń dziękuję instruktorowi HSR z Chorągwi Krakowskiej - Markowi Brzostowiczowi.

Kuba Sieczko

10:44, szefostwohsr
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 16 listopada 2009
Indyk dyrektorem..

... kursów podstawowych BLS/AED Polskiej Rady Resuscytacji. Robert Latacz jest drugą, obok Mariusza Cyrulewskiego, osobą w HSR, która posiada takie uprawnienia. Gratulacje wpisujcie w komentarzach do tej notki.

Kuba Sieczko

12:32, szefostwohsr
Link Komentarze (5) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6