RSS
czwartek, 06 maja 2010
"Co u mnie słychać?"

Na ostatnim spotkaniu szefostwa Ania powiedziała - "Wy z Kubą chyba nie rozumiecie jaka jest idea blogu. Tam macie wpisywać co u Was słychać i czym się zajmujecie".

Hmmm, co u mnie słychać? Ostatni czas to okres intensywnej pracy na rzecz Szkoły. Właśnie przedwczoraj wysłałem szefom kursów pilotażowych z pionu wędrowniczego komplet materiałów. Praca nad nimi trwała ponad trzy miesiące. Przerobiłem kilka wersji programów oraz kilkanaście wersji konspektu. Na szczęście udało się nam, wraz z Marcinem Kubiakiem opracować końcową wersję tych dokumentów. Jednak nadal trzeba używać zwrotu "wersja robocza" pisząc o tych materiałach. Ostateczna wersja wejdzie w "życie" po kursach pilotażowych.

Odpowiadając nadal na pytanie "co u mnie słychać?" trzeba znowu poruszyć obszar HSR. Teraz zastanawiamy się, wraz z forum A nad nową formą kursu instruktorskiego. Zmieniając cały system szkoleń z pierwszej pomocy, warto pomyśleć o nowym systemie kształcenia instruktorów. Żeby poszerzyć spojrzenie na ten problem, proszę Was o pomoc. Na naszym forum rozpoczynam dyskusję na temat nowego kursu instruktorskiego. Czekam na Wasze wypowiedzi :).
Jeżeli ktoś nadal nie ma dostępu do forum instruktorów HSR, niech zaloguje się na forum ZHP (www.forum.zhp.pl) a swój login wyśle Kubie – on nada uprawnienia.

Na szczęście nie jest tak, że moje życie to tylko HSR :P. W miedzy czasie przygotowuje się do zakończenia studiów (to już za niecałe dwa miesiące). A jak kończą się studia to trzeba też pomyśleć co dalej. Praca? Kolejne studia? Na oba te pytanie odpowiedź jest twierdząca. Nie dawno złożyłem swoje "papiery" do Komendy Wojewódzkiej PSP - Wydział Szkoleń. Trzymacie kciuki :) A dodatkowo wróciłem do mojej, ostatnio trochę zaniedbanej, pasji – wspinaczki skałkowej. Niestety pogoda w majówkę nie dała zbyt wielu możliwości zdobywania nowych dróg w skałach.

Robert Latacz

21:30, szefostwohsr
Link Komentarze (1) »
sobota, 03 kwietnia 2010
Mazurek

Wielki Piątek, 23:10, skończyliśmy z moim bratem, instruktorem HSR (jakżeby inaczej), piec tradycyjne, wielkanocne ciasto pod akuratną nazwą mazurek – jest twardy jak kamień, wygląda okropnie.

Równocześnie – co o wiele ważniejsze - skończyłam pisać przewodnik dla instruktora po starszoharcerskim kursie pierwszej pomocy. Wprowadzając nowe programy szkoleń, myślałam, że ograniczymy się do programów kursów, tymczasem Indyk wymyślił przewodniki dla instruktorów prowadzących kurs, Sieczko stworzył nowe prezentacje, Kubiak przemeblował konspekt, do zrobienia są jeszcze filmy na wszystkie kursy. W maju kursy pilotażowe, Indyk ma już swoich szefów szkolenia, ja rozpaczliwie ich szukam!

Spokojnych świąt!

Ania Mazurczak

00:49, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 marca 2010
Programy kursów - stan prac

Zgodnie z terminażem z końcem marca zakończyliśmy pracę nad projektami nowych programów kursów. Teraz czas na kursy pilotażowe, które koordynują Robert Latacz (wędrownicy), Anna Mazurczak (harcerze starsi) i Jakub Sieczko (poza ZHP). Stworzone programy kursów po konsultacjach szefów szkoleń kursów pilotażowych zostaną wprowadzone jako nowe programy szkoleń HSR. Nie będzie się odbywać ich ponowna konsultacja ze wszystkimi instruktorami HSR, bowiem dyskusje na ich temat odbyły się na warsztatach regionalnych. Na podstawie wniosków z tych warsztatów stworzone zostały nowe programy kursów. Instruktorów, którzy chcieliby pomóc w kursach pilotażowych prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne kursy.

Kuba Sieczko

13:05, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 marca 2010
O Brunie i kursach

W domu (w którym mieszkam oczywiście z instruktorką HSR) przerwał się kabel od internetu. Rzeczona instruktorka HSR, jako córka elektryka, twierdziła, że "to trzeba tylko izolację zdjąć i połączyć kable". No niestety to działanie nie przyniosło efektu - moje źródło internetu odnalazłem więc w Głównej Kwaterze ZHP. A propos Głównej Kwatery - swoją pracę tutaj skończył Elvis (Robert Rybiński), który pracował dla HSR przez 4 miesiące. Okazało się, że doba niepokojąco się kurczyła (Elvis wszak studiuje i pracuje w jeszcze jednym miejscu), zmuszony był więc z HSRowej pracy odejść. Na jego miejsce przyjęliśmy jednak Bruna (Tomasza Barlaka) z tego samego hufca - też instruktora HSR. Od początku marca naszym pracownikiem jest więc Bruno. Przed chwilą wysłałem mu dłuuuugą listę zadań - to dla nasz bardzo duża pomoc. A jeśli ktoś nie wie - Bruno (z którym byłem w środę na meczu: Polska-Bułgaria 2:0) wygląda tak:

Wczorajsze popołudnie spędziłem tworząc slajdy do prezentacji na kurs pierwszej pomocy poza ZHP. Wymyśliłem też, że warto by było do tego kursu stworzyć przewodnik dla instruktora - piszę go również. Indyk zajmuje się kursem dla wędrowników, Ania dla harcerzy starszych. Termin ukończenia prac pozostaje ten sam - maj (nawet nie jesteśmy opóźnieni z jego realizacją). Wracam do pracy i życzę udanego tygodnia.

Kuba Sieczko

12:47, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Weekend w Krakowie

Jutro ruszam na weekend do Krakowa z moim kolegą Merlinem - wreszcie spotkanie dotyczące Zlotu z komendantami gniazd chorągwianych, wszystkimi programowcami i komendą Zlotu. Liczymy na bardzo konstruktywnie spędzony czas i mnóstwo informacji! Ścisk w brzuchu trochę powoduje u mnie myśl o kadrze programowej z chorągwi - to chorągwie były odpowiedzialne za zapewnienie kadry programowej do prowadzenia zajęć na Zlocie (jak na razie z chorągwi odezwały sie do nas tylko 2 osoby, a do prowadzenia zajęć potrzebujemy ich co najmniej 60). No, nie liczę może na Armię Programowców:

Ale chociaż kilka osób... śpimy oczywiście u instruktorki HSR - Anny Siedlik :) no i liczymy że nas zabierze na miasto!

Ania Mazurczak

20:51, szefostwohsr
Link Komentarze (2) »
piątek, 26 lutego 2010
Spotkanie szefostwa

Kochani! Trwa właśnie spotkanie szefostwa, w składzie Indor, Kuba, Mazurczak i gościnnie Merlin czytamy programy kursów napisane na podstawie dyskusji podczas warsztatów regionalnych - zdjęcie powyżej. Jutro dołącza do nas Daniela, Rudy i Kubiak - jeżeli macie jakieś pytania - o cokolwiek - piszcie, czekamy!

Ania Mazurczak

 

21:50, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 stycznia 2010
Podnoszenie kwalifikacji.... Dyskusja na forum Instruktorów HSR

Witajcie,

Kolejny wątek dotyczący instruktrów HSR, na forum dyskusyjnym. Zapraszam do odwiedzania i wypowiadania się.

Osoby które jeszcze nie mają dostępu do forum Instruktorów HSR, muszą zalogować się na forum ZHP (www.forum.zhp.pl) a następnie wysłać swój login do Kuby, który nada uprawnienia dostępu do naszego forum.

Robert Latacz

10:26, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 stycznia 2010
Wypowiedzi o Gosi Nowosad z warsztatów ogólnopolskich

Ci, którzy byli na warsztatach ogólnopolskich, pamiętają zapewne pożegnanie Małgorzaty Nowosad, która przestała pracować w szefostwie HSR. Wyświetlaliśmy filmy z wypowiedziami instruktorów HSR o Gosi. Można już pakiet tych filmów pobrać z internetu - oto link:

http://www.sendspace.com/file/guq1ny

Kuba Sieczko

15:09, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Weryfikacja...

Trwa kolejna weryfikacja uprawnień instruktorskich HSR. Pozostał tydzień na składanie wniosków o przedłużenie swoich uprawnień na kolejne dwa lata. Termin mija z końcem miesiąca. Tym razem weryfikacji podlegają instrukotrzy, którzy swoje uprawnienia zdobyli zimą 2006 oraz 2008 roku. Wnioski przyjmuje Daniela pod adresem - daniela.kowalicka@gmail.com .

Robert Latacz

15:33, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 stycznia 2010
Skąd środki na zimowy SAS?

Jako że zima jest zazwyczaj chudym okresem jeśli chodzi o konkursy grantowe, musimy szukać innych źródeł pozyskiwania środków na kurs instruktorski HSR. Z propozycją współpracy zwróciła się do szefostwa HSR jedna z podwarszawskich gmin. Przeszkolimy więc uczniów kilku szkół, w zamian za to otrzymamy środki, które pozwolą załatać dziurę w SASowym budżecie. Uda się też zapewne zapłacić instruktorom prowadzącym zajęcia.

Kuba Sieczko

12:58, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6