RSS
sobota, 23 października 2010
Weryfikacja uprawnień instruktorskich...

Rozpoczęliśmy weryfikację uprawnień instruktorskich. Trcohę z opóźnieniem, ale ważne, że jest. Czekamy na wnioski o przedłużenie uprawnień do końca października. Weryfikacją tym razem objęci są wszyscy instruktorzy, którzy uzyskali uprawnienia przed 2005 rokiem, oraz ci, którzy uprawnienia zdobyli latem 2006 i 2008.

Wnioski przesyłajcie na mój i Danieli adres mailowy:

robert.latacz@zhp.net.pl

daniela.kowalicka@zhp.net.pl

Robert Latacz

15:36, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 października 2010
Czytam wytyczne...

Dzisiaj wyjątkowo (co nie leży w moje naturze) wstałem o 6.30 rano, żeby przeczyatć publikację NOWYCH wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. Tak, właśnie dzisiaj, 18 październiaka o godzinie 6.30 zostały opublikowane, na stronie Polskiej Rady Resuscytacji, wytcyzne 2010 w języku polskim. Zachęcam każdego, zarówno instruktorów HSR, jak i Ratowników ZHP, ale również ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarki do odwiedzenia strony PRC i ściągnięcia sobie pierwszych publikacji. Na stronie PRC można również znaleźć ciekawe wywiady z samym profesorem Andresem - Prezesem Polskiej Rady Resuscytacji, który wypowiada się na temat wytycznych 2010.

Link do strony gdzie można znaleść wytyczne: http://prc.krakow.pl/2010/index.html

Link do strony PRC: http://prc.krakow.pl/

 

Robert Latacz

10:48, szefostwohsr
Link Komentarze (1) »
sobota, 09 października 2010
Film i programy kursów

Oto trailer filmu prezentującego HSR, który będzie elementem programu kursu poza ZHP:

 

Koordynator przedsięwzięcia - Tomasz Barlak  - obiecuje premierę przy okazji najnowszego numeru Harcerskiego Eskulapa. Ja film już widziałem - trwa 6 i pół minuty, bardzo mi się podoba.

A nowe programy kursów? Dokumenty kursu poza ZHP i dla HSów czeka jeszcze tylko poprawka językowa i edycyjna, kurs dla wędrowników przechodzi jeszcze przez korektę merytorczną. Jesteśmy sporo po terminie - to wiem. Uwierzcie jednak - jest tego naprawdę dużo :)

Kuba Sieczko

P.S. Dziś 70-ta rocznica urodzina Johna Lennona - proszę się zapoznać:

08:55, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »