RSS
czwartek, 06 maja 2010
"Co u mnie słychać?"

Na ostatnim spotkaniu szefostwa Ania powiedziała - "Wy z Kubą chyba nie rozumiecie jaka jest idea blogu. Tam macie wpisywać co u Was słychać i czym się zajmujecie".

Hmmm, co u mnie słychać? Ostatni czas to okres intensywnej pracy na rzecz Szkoły. Właśnie przedwczoraj wysłałem szefom kursów pilotażowych z pionu wędrowniczego komplet materiałów. Praca nad nimi trwała ponad trzy miesiące. Przerobiłem kilka wersji programów oraz kilkanaście wersji konspektu. Na szczęście udało się nam, wraz z Marcinem Kubiakiem opracować końcową wersję tych dokumentów. Jednak nadal trzeba używać zwrotu "wersja robocza" pisząc o tych materiałach. Ostateczna wersja wejdzie w "życie" po kursach pilotażowych.

Odpowiadając nadal na pytanie "co u mnie słychać?" trzeba znowu poruszyć obszar HSR. Teraz zastanawiamy się, wraz z forum A nad nową formą kursu instruktorskiego. Zmieniając cały system szkoleń z pierwszej pomocy, warto pomyśleć o nowym systemie kształcenia instruktorów. Żeby poszerzyć spojrzenie na ten problem, proszę Was o pomoc. Na naszym forum rozpoczynam dyskusję na temat nowego kursu instruktorskiego. Czekam na Wasze wypowiedzi :).
Jeżeli ktoś nadal nie ma dostępu do forum instruktorów HSR, niech zaloguje się na forum ZHP (www.forum.zhp.pl) a swój login wyśle Kubie – on nada uprawnienia.

Na szczęście nie jest tak, że moje życie to tylko HSR :P. W miedzy czasie przygotowuje się do zakończenia studiów (to już za niecałe dwa miesiące). A jak kończą się studia to trzeba też pomyśleć co dalej. Praca? Kolejne studia? Na oba te pytanie odpowiedź jest twierdząca. Nie dawno złożyłem swoje "papiery" do Komendy Wojewódzkiej PSP - Wydział Szkoleń. Trzymacie kciuki :) A dodatkowo wróciłem do mojej, ostatnio trochę zaniedbanej, pasji – wspinaczki skałkowej. Niestety pogoda w majówkę nie dała zbyt wielu możliwości zdobywania nowych dróg w skałach.

Robert Latacz

21:30, szefostwohsr
Link Komentarze (1) »