RSS
środa, 31 marca 2010
Programy kursów - stan prac

Zgodnie z terminażem z końcem marca zakończyliśmy pracę nad projektami nowych programów kursów. Teraz czas na kursy pilotażowe, które koordynują Robert Latacz (wędrownicy), Anna Mazurczak (harcerze starsi) i Jakub Sieczko (poza ZHP). Stworzone programy kursów po konsultacjach szefów szkoleń kursów pilotażowych zostaną wprowadzone jako nowe programy szkoleń HSR. Nie będzie się odbywać ich ponowna konsultacja ze wszystkimi instruktorami HSR, bowiem dyskusje na ich temat odbyły się na warsztatach regionalnych. Na podstawie wniosków z tych warsztatów stworzone zostały nowe programy kursów. Instruktorów, którzy chcieliby pomóc w kursach pilotażowych prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne kursy.

Kuba Sieczko

13:05, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 marca 2010
O Brunie i kursach

W domu (w którym mieszkam oczywiście z instruktorką HSR) przerwał się kabel od internetu. Rzeczona instruktorka HSR, jako córka elektryka, twierdziła, że "to trzeba tylko izolację zdjąć i połączyć kable". No niestety to działanie nie przyniosło efektu - moje źródło internetu odnalazłem więc w Głównej Kwaterze ZHP. A propos Głównej Kwatery - swoją pracę tutaj skończył Elvis (Robert Rybiński), który pracował dla HSR przez 4 miesiące. Okazało się, że doba niepokojąco się kurczyła (Elvis wszak studiuje i pracuje w jeszcze jednym miejscu), zmuszony był więc z HSRowej pracy odejść. Na jego miejsce przyjęliśmy jednak Bruna (Tomasza Barlaka) z tego samego hufca - też instruktora HSR. Od początku marca naszym pracownikiem jest więc Bruno. Przed chwilą wysłałem mu dłuuuugą listę zadań - to dla nasz bardzo duża pomoc. A jeśli ktoś nie wie - Bruno (z którym byłem w środę na meczu: Polska-Bułgaria 2:0) wygląda tak:

Wczorajsze popołudnie spędziłem tworząc slajdy do prezentacji na kurs pierwszej pomocy poza ZHP. Wymyśliłem też, że warto by było do tego kursu stworzyć przewodnik dla instruktora - piszę go również. Indyk zajmuje się kursem dla wędrowników, Ania dla harcerzy starszych. Termin ukończenia prac pozostaje ten sam - maj (nawet nie jesteśmy opóźnieni z jego realizacją). Wracam do pracy i życzę udanego tygodnia.

Kuba Sieczko

12:47, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Weekend w Krakowie

Jutro ruszam na weekend do Krakowa z moim kolegą Merlinem - wreszcie spotkanie dotyczące Zlotu z komendantami gniazd chorągwianych, wszystkimi programowcami i komendą Zlotu. Liczymy na bardzo konstruktywnie spędzony czas i mnóstwo informacji! Ścisk w brzuchu trochę powoduje u mnie myśl o kadrze programowej z chorągwi - to chorągwie były odpowiedzialne za zapewnienie kadry programowej do prowadzenia zajęć na Zlocie (jak na razie z chorągwi odezwały sie do nas tylko 2 osoby, a do prowadzenia zajęć potrzebujemy ich co najmniej 60). No, nie liczę może na Armię Programowców:

Ale chociaż kilka osób... śpimy oczywiście u instruktorki HSR - Anny Siedlik :) no i liczymy że nas zabierze na miasto!

Ania Mazurczak

20:51, szefostwohsr
Link Komentarze (2) »