RSS
sobota, 18 grudnia 2010
Fundacja HSR - krok pierwszy za nami

W przebrzydły, grudniowy, sobotni poranek zebrało się grono byłych Szefów HSR oraz Przewodnicząca Rady Programowej HSR, aby udać się do notariusza (który specjalnie dla nas przyszedł do pracy) i wyrazić wolę założenia organizacji pożytku publicznego.

Tak oto możnaby zacząć pisanie pierwszego rozdziału historii Fundacji HSR. A co właściwie się stało? Po co to całe zamieszanie?

Otóż wizyta fundatorów u notariusza to pierwszy krok, który należy wykonać. Można dodać, że jest to najbardziej "uroczysty" etap, ponieważ wszystko odbywa się we wzniosłej, formalnej atmosferze. Tak było i dziś. Każdy z fundatorów podpisał się pod aktem założycielskim.

To jednak jeszcze nie oznacza, że Fundacja Harcerskiej Szkoły Ratownictwa już powstała. Jak to zgrabnie zostało ujęte przez notariusza- dziecko dopiero zostało poczęte, a urodzi sie dopiero za jakiś czas.

Zaraz po wizycie u notariusza, fundatorzy podpisali uchwały o Radzie Fundacji (do której weszli byli Szefowie HSR oraz pani dr Małgorzata Zembrzuska) oraz o składzie zarządu. W skład zarządu wchodzą dwie osoby - członkini Katarzyna Łabuda (członek szefostwa IRM Chorągwi Stołecznej) i prezes Mikołaj Łaski (członek szefostwa HSR).

Mikołaj Łaski

23:28, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »