RSS
środa, 16 listopada 2011
Wokół Rudego!

Drodzy instruktorzy,

 

HSR zawsze charakteryzował się tym, że razem się wspieramy, razem przeżywamy chwile miłe oraz trudne, razem zdobywamy doświadczenia. Nie ma co ukrywać - to co robimy dla HSR, czyli propagowanie idei niesienia pomocy odbija się echem w naszym codziennym, "zwyczajnym życiu". Można wręcz powiedzieć, że HSR wchodzi w tę naszą prywatną sferę bardzo mocno, nikogo więc nie dziwi, że aż takie silne emocje wzbudziły w nas doniesienia o wyprawie i wypadku Maćka Stańczaka, naszego instruktora. 

Mimo, że wyprawa Rudego na Makalu związana była z jego górską pasją i nie dotyczyła HSR, to, co stało się później, przestaje być wyłącznie sprawą Rudego. Może gdyby Maciek nie był szefem inspektoratu ratowniczego, może gdyby nigdy nie został szefem HGR, może gdyby nie był członkiem Szefostwa HSR, może gdyby nie zrobił tak wiele dla nas jego los byłby nam bardziej obojętny. Ale zdecydowanie jest inaczej - Rudy jest nasz!

Drodzy Instruktorzy HSR, wiem, że nie dysponujecie dużymi pieniędzmi, lecz ważniejsze jest to, że macie naprawdę dużo znajomości! W tej akcji najważniejsze będzie znalezienie osób, które mają środki finansowe by zaspokoić potrzeby tej zbiórki. O to Was proszę - byście przede wszystkim poszukali wśród swoich kontaktów ludzi otwartych na pomoc, ludzi którzy może wiedzą czym jest HSR, ludzi, dla których przekazanie pieniędzy nie stanowi problemu.

   

Mikołaj Łaski

prezes Fundacji Harcerskiej Szkoły Ratownictwa

21:56, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »