RSS
wtorek, 24 listopada 2009
Spotkanie z szefami HGR

Podczas ostatnich warsztatów instruktorskich HSR wraz z Maćkiem Stańczakiem, koordynatorem HGR w ZHP, spotkaliśmy się z szefami Harcerskich Grup Ratowniczych. Rozmawialiśmy o bieżących potrzebach i pracach grup oraz o tym jak szefostwo HSR mogłoby wspomóc działalność HGRów. Na grudzień planowana jest weryfikacja grup.

Sebastian Jeziorski z HGR "Starówka" przedstawił również koncepcję Ogólnopolskich Manewrów Harcerskich Grup Ratowniczych, podjął się też ich organizacji. Manewry prawdopodobnie odbędą się w terminie 9-11 kwietnia 2010.

Kuba Sieczko

20:01, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 listopada 2009
Dr Baumberg pisze na 15-lecie

Z okazji 15-lecia HSR otrzymaliśmy wiadomość od dr Ignacego Baumberga - członka Rady Programowej HSR, wieloletniego koordynatora medycznego PSP, lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego:

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję za zaproszenie, niestety nie będę mógł wziąć udziału w tym miłym spotkaniu. W tym samym terminie mam zaplanowane szkolenie dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. W przekonaniu, że zrozumiecie Państwo sytuację i wybaczycie mi nieobecność niniejszym składam Wam serdeczne gratulacje i życzenia znakomitej zabawy. W pełni bowiem zasłużyliście na radosne podsumowanie kolejnego etapu Waszego wielkiego dzieła.

Z poważniem

Ignacy Baumberg

12:56, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 listopada 2009
Mamy 30 AED w HSR

Trzydzieści treningowych AED spoczęło dziś w gościnnych murach Głównej Kwatery ZHP. To prezent od fundacji WOŚP, który otrzymaliśmy na działania związane z HSR. Zdecydowaliśmy się przekazać większość urządzeń prężnie działającym inspektoratom chorągwianym. Oto one:

Ch. Dolnośląska - szef Tomek Sikora
Ch. Kielecka - szef Kasia Klepacz
Ch. Krakowska - szef Marta Pękacka
Ch. Kujawsko-Pomorska - szef Aleksandra Berdzińska
Ch. Lubelska - szef Agnieszka Różecka
Ch. Mazowiecka - szef Kasia Kaczmarek
Ch. Stołeczna - szef Piotr Skowroński
Ch. Śląska - szef Krzysztof Cogiel
Ch. Wielkopolska - szef Joanna Maternik

Pozostałe chorągwiane inspektoraty ratownicze, jeśli chcą otrzymać treningowe AED, prosimy o kontakt z szefem HSR.

Treningowe urządzenia AED udostępniane będą nieodpłatnie wszelkim harcerskim środowiskom ratowniczym (nie tylko z w/w chorągwi) na działania związane ze szkoleniem w HSR (kursy, warsztaty, zawody). W tym celu należy kontaktować się z w/w szefami inspektoratów bądź z kwatermistrzem HSR - Jaromirem Jabłońskim.

Za nieocenioną pomoc w przekazaniu urządzeń dziękuję instruktorowi HSR z Chorągwi Krakowskiej - Markowi Brzostowiczowi.

Kuba Sieczko

10:44, szefostwohsr
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 16 listopada 2009
Indyk dyrektorem..

... kursów podstawowych BLS/AED Polskiej Rady Resuscytacji. Robert Latacz jest drugą, obok Mariusza Cyrulewskiego, osobą w HSR, która posiada takie uprawnienia. Gratulacje wpisujcie w komentarzach do tej notki.

Kuba Sieczko

12:32, szefostwohsr
Link Komentarze (5) »
XII Zawody - konkurs

Rudy skoordynował i napisał. Ogłaszamy.

Szczegóły tutaj: http://hsr.zhp.pl/index.php?do=news&navi=0100,0008&id=9996

Kuba Sieczko

12:28, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 listopada 2009
36. Zjazd ZHP

Zapraszamy instruktorów HSR do udziału w zabezpieczeniu medycznym 36. Zjazdu ZHP, który odbędzie się w dniach 3-6 grudnia w Warszawie. Szukamy trzech osób. Osobom zabezpieczającym zjazd organizatorzy zapewniają zwrot kosztów podróży, wyżywienie i nocleg. Zgłoszenia wysyłać należy do 20 listopada na adres jakub.sieczko(at)zhp.net.pl.

Kuba Sieczko

21:52, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009
HSR w Radiu EURO

2 miesiące temu z Ligią i Merlinem byliśmy w Radiu EURO. Posłuchajcie audycji:

17:05, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 listopada 2009
Elvis jest z nami!

Po raz pierwszy w historii HSR pracował będzie (za pieniądze) instruktor, który będzie wspierał organizacyjnie szefostwo HSR. Tą osobą będzie Robert Rybiński, czyli "Elvis" - obecnie sekretarz inspektoratu stołecznego. Elvis pracował będzie 3 razy w tygodniu po 6 godzin i zajmował się będzie wspieraniem szefostwa w bieżącym działaniu Szkoły. Po wczorajszym spotkaniu z zastępcą naczelnika ZHP hm. Krzysztofem Budzińskim możemy informację potwierdzić oficjalnie - Elvis pracę zaczyna już w najbliższy poniedziałek!

Kuba Sieczko

12:30, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
Kauflandy

Akcja Kauflandy dobiega końca. Łączna liczba szkoleń, zgodnie z ustaleniami z Fundacją Polsat, to 120. Ostatnie kilkadziesiąt odbędzie się w ten weekend. Nowe środowiska, które włączyły się w akcję na ostatni weekend to m.in. środowisko lubuskie i kujawsko-pomorskie. Robert Latacz dogaduje ostatnie szczegóły dotyczące zakupów za wypracowane środki.

Na zdjęciu instruktorka HSR z Poznania, Marysia Żarnecka, szkoli w Kościanie.

Kuba Sieczko, Ania Mazurczak

12:04, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
Polska w jesień

Jeszcze tylko wydrukujemy ankiety i odbierzemy projektor z GK i już za parę godzin, miejmy nadzieję tym oto luksusowym autem typu Nexia (które to towarzyszyło HSR np. na zlocie w Kielcach, ale którego akumulator ładuje się właśnie w kuchni szefa) w składzie Indyk, Sieczko, Ania ruszamy do Lublina na warsztaty regionalne nr 3. Za nami Wrocław i Łódź, przed nami Toruń, za dwa tygodnie Warszawa i warsztaty ogólnopolskie - podsumowując jesienne wyjazdy- we wrześniu były jeszcze zawody w Poznaniu - objechaliśmy kawał Polski. A licząc warsztaty regionalne, warsztaty ogólnopolskie, dwa kursy instruktorskie, warsztaty szefów inspektoratów, Watrę, zlot drużynowych i zawody to w roku 2009 zaangażowaliśmy się w aż 11 przedsięwzięć! Ta liczba raczej mnie przeraziła, niż ucieszyła - właściwie raz w miesiącu skupiamy się na jakimś wydarzeniu, które wspólnym wysiłkiem z instruktorami HSR organizujemy, nie wiem kiedy znajdujemy czas na inne sprawy?!

Ania Mazurczak

11:43, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2