RSS
wtorek, 25 stycznia 2011
Epistula Petri

Piotr Andrzej Skowroński do sióstr i braci skupionych wokół ratowniczej pasji.

W ostatnich dniach szczególnie intensywnie czuję, co to znaczy pracować w/dla HSR. Z resztą to samo mogłaby napisać z pewnością (i oby pisali!) każda osoba z szefostwa. Dwa dni temu wróciłem z jednego z pierwszych Wędrowniczych Kursów Pierwszej Pomocy HSR. Było intensywnie, nie da się ukryć. W domu na odpoczynek nie było czasu, bo już trzeba było siadać do komputera. Ponad 30 HSR-owych maili w dwa dni? Chyba nieźle. Korespondencja z szefostwem, szefami inspektoratów, szefostwem mojego inspektoratu, organizatorką kursu, który niedługo będę prowadził... Stukaniu w klawiaturę nie było końca.

Mam nadzieję, że szefowie inspektoratów nie zabiją mnie, gdy spotkamy się w marcu na wspólnym spotkaniu. Wciąż zapycham im skrzynkę, właściwie codziennie jest coś, o czym warto ich poinformować. Wypełniliśmy wspólnie ankietę na temat naszych oczekiwań i pomysłów na spotkanie. Powoli, mam nadzieję, spływać też będą sprawozdania z zeszłorocznej pracy i plany na ten rok. Dziś przesłałem propozycje zmian w "Zasadach harcerskich specjalności". Otrzymuję sporo odpowiedzi na te maile - dziękuję wszystkim za aktywność.

W sobotę, w jednym z warszawskich hufców, spotykam się z najbliższymi mi instruktorami HSR. Będziemy wybierać nowego szefa dla Warszawy. Myślę, że dyskusja będzie merytoryczna. Kandydaci są konketni, doświadczeni, zmotywowani i mają fajne zespoły. Nie boję się o przyszłość ratownictwa w stołecznej.

A co po sobocie? Chyba będę miał więcej czasu na mailowanie.;-)

Pozdrawiam serdecznie czytelników bloga! Quod scripsi, scripsi.

Piotr Skowroński

niedziela, 02 stycznia 2011
Pierwsze koty za płoty

Kilka dni temu Naczelnik ZHP powołał rozkazem nowego Szefa i Szefostwo HSR – teraz już oficjalnie i z wszystkimi konsekwencjami podejmujemy decyzje. Jak nam minął pierwszy miesiąc zarządzania HSR?

Zupełnie niespodziewanie, pracowicie ;)

Krzysiek zamieścił opis HSR na stronie PRC, który przez tydzień był newsem na głównej stronie jako prezentacja przyjaciół Polskiej Rady Resuscytacji, rozpoczyna też współpracę z redakcją Harcerskiego Eskulapa. Do Rady Programowej wysłaliśmy informację o zmianach w szefostwie z krótką prezentacją każdego z nas. Z Agatą skontaktowała się ekipa organizująca w sierpniu Zlot Kadry – HSR prawdopodobnie zajmie się zabezpieczeniem medycznym Zlotu. Ogłosiliśmy też konkurs na zawody. Daniela i Merlin rozpatrzyli odwołania od weryfikacji, zaktualizowali listę instruktorów na stronie. Ustaliliśmy termin warsztatów szefów inspektoratów (ostatni weekend marca!). Mikołaj doprowadził do spotkania byłych Szefów HSR i Pani doktor, którzy odwiedzili notariusza i wyrazili wolę założenia Fundacji – czeka nas rejestracja w sądzie. Umówiliśmy się na spotkanie ze Skarbnikiem ZHP. Mikołaj stworzył ankietę dotyczącą oczekiwań instruktorów w obszarze pozyskiwania środków. Założyliśmy adres nowekursyhsr@zhp.net.pl, na który będzie można kierować pytania o nowe programy kursów. W GK złożyliśmy sprawozdanie za ubiegły rok i budżet na kolejny rok (bardzo nas ciekawi, co z tego wyniknie). Zaktualizowaliśmy też rozdział dotyczący weryfikacji w Regulaminie instruktorskim – po naszym spotkaniu go do Was wyślemy, razem z uchwałą o przedłużeniu ważności IP do letniego kursu instruktorskiego. Dostaliśmy też zaproszenie na spotkanie obszaru program 7 stycznia w Warszawie, na którym m.in. dyskutować będziemy z Wydziałem Specjalności o Zasadach działania specjalności – trochę to na nas nagle spadło, ale postaramy się tam pojawić.

Za 5 dni pierwsze spotkanie naszego szefostwa, na którym ustalimy plan pracy dla Szefostwa na ten rok i opisy funkcji – spotkanie w Warszawie (bo to oczywiście najtaniej) – i wtedy dopiero zacznie się praca!

Ania Mazurczak

14:36, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »