RSS
piątek, 29 stycznia 2010
Podnoszenie kwalifikacji.... Dyskusja na forum Instruktorów HSR

Witajcie,

Kolejny wątek dotyczący instruktrów HSR, na forum dyskusyjnym. Zapraszam do odwiedzania i wypowiadania się.

Osoby które jeszcze nie mają dostępu do forum Instruktorów HSR, muszą zalogować się na forum ZHP (www.forum.zhp.pl) a następnie wysłać swój login do Kuby, który nada uprawnienia dostępu do naszego forum.

Robert Latacz

10:26, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 stycznia 2010
Wypowiedzi o Gosi Nowosad z warsztatów ogólnopolskich

Ci, którzy byli na warsztatach ogólnopolskich, pamiętają zapewne pożegnanie Małgorzaty Nowosad, która przestała pracować w szefostwie HSR. Wyświetlaliśmy filmy z wypowiedziami instruktorów HSR o Gosi. Można już pakiet tych filmów pobrać z internetu - oto link:

http://www.sendspace.com/file/guq1ny

Kuba Sieczko

15:09, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Weryfikacja...

Trwa kolejna weryfikacja uprawnień instruktorskich HSR. Pozostał tydzień na składanie wniosków o przedłużenie swoich uprawnień na kolejne dwa lata. Termin mija z końcem miesiąca. Tym razem weryfikacji podlegają instrukotrzy, którzy swoje uprawnienia zdobyli zimą 2006 oraz 2008 roku. Wnioski przyjmuje Daniela pod adresem - daniela.kowalicka@gmail.com .

Robert Latacz

15:33, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 stycznia 2010
Skąd środki na zimowy SAS?

Jako że zima jest zazwyczaj chudym okresem jeśli chodzi o konkursy grantowe, musimy szukać innych źródeł pozyskiwania środków na kurs instruktorski HSR. Z propozycją współpracy zwróciła się do szefostwa HSR jedna z podwarszawskich gmin. Przeszkolimy więc uczniów kilku szkół, w zamian za to otrzymamy środki, które pozwolą załatać dziurę w SASowym budżecie. Uda się też zapewne zapłacić instruktorom prowadzącym zajęcia.

Kuba Sieczko

12:58, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 stycznia 2010
Zmiany, SAS, Szczecin, Kauflandy

Witajcie,

stworzyliśmy harmonogram prac nad zmianami w programach kursów i doktrynie HSR. Do końca lutego powstaną projekty będące efektem warsztatów regionalnych HSR. Potem przedstawimy je Wam do konsultacji, następnie stworzymy ostateczną wersję. Potem kilka kursów pilotażowych. Jak widzicie musi to zająć trochę czasu i sądzimy, że realnym terminem zmian jest maj 2010.

Przygotowania do SASu trwają, wystąpiliśmy do Fundacji Zdrowia Publicznego o dofinansowanie na odbywający się ramach kursu instruktorskiego kurs BLS/AED. Czekamy na odpowiedź. Przypominamy, że wszystkie informacje o SASie znaleźć można na stronie http://www.pryzmat24.net

Kolejna dobra informacja dotycząca inspektoratów (to chyba te AED...) - szykują się zmiany w Chorągwi Zachodniopomorskiej. Spotkałem się z przedstawicielką inspektoratu, rozmawiałem również telefonicznie. Wygląda na to, że młody skład instruktorski przejmie wkrótce zachodniopomorski Inspektorat we władanie.

Jeśli chodzi o współpracę z PDS - całe zamówienie jak i wszystkie faktury i druki zwrotu kosztów przejazdu przekazaliśmy Głównej Kwaterze do realizacji ponad 3 tygodnie temu.

Kuba Sieczko

 

16:03, szefostwohsr
Link Dodaj komentarz »